İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kaspersky’yi Yönetilen Güvenlik Hizmetleri Lideri seçti

Quadrant Knowledge Solutions, Kaspersky’yi Yönetilen Güvenlik Hizmetleri Lideri seçti

Hızla büyüyen yönetilen hizmetler pazarında Kaspersky’nin ürünleri, önde gelen bağımsız pazar analisti şirket tarafından en üst sıraya yerleştirildi. Kaspersky Managed Detection and Response (MDR) ve Kaspersky Incident Response, Quadrant Knowledge Solutions SPARK Matrix™’te 2023’ün teknoloji liderleri arasında yer aldı. Bu ödül, Kaspersky’nin siber güvenlik ürünlerinin verimliliğinin ve değerinin bir kanıtı niteliğinde.

Yönetilen hizmetler pazarı, kullanıcılar tarafından oluşturulan verilerin büyümesi, kamu mevzuatı, sürekli gelişen siber tehdit ortamı ve InfoSec profesyonellerinin eksikliğine bağlı olarak büyümeye devam ediyor. Şirketler tüm telemetriyi izlemeyi ve siber güvenlik çözümlerini kendi kaynaklarıyla yönetmeyi zor bulduğundan dolayı yardım almak için giderek daha fazla dışarıdan siber güvenlik uzmanlarına başvuruyor. Bunun sonucunda Cognitive Market Research, Küresel Yönetilen Güvenlik Hizmetleri pazarının 2023’ten 2030’a kadar %12,80’lik yıllık bileşik büyüme oranı (CAGR) kaydetmesinin beklendiğini öngörüyor.

Quadrant Knowledge Solutions SPARK Matrix™, küresel siber güvenlik pazarı dinamikleri, ana trendler, satıcı ortamı ve rekabetçi konumlandırma hakkında ayrıntılı bir analiz sunarak işletmelere ürün ve hizmet sağlayıcılar ve yetenekleri hakkında stratejik bilgiler sunuyor. Bu yıl araştırmacılar Kaspersky Managed Detection and Response (MDR) ve Kaspersky Incident Response hizmetlerini teknoloji mükemmelliği ve müşteri etkisi parametrelerinde güçlü derecelerle ödüllendirdi.

Kaspersky Managed Detection and Response (MDR), otomatik güvenlik bariyerlerini aşan tehditlerin artmasına karşı gelişmiş, 24 saat süreklilik esasına uygun koruma sağlayarak uzman personel bulmakta zorlanan veya şirket içi kaynakları sınırlı olan kuruluşların rahatlamasına yardımcı oluyor.

Kaspersky Incident Response, erken olay müdahalesi ve kanıtların toplanmasından bilgisayar korsanlığına dair ek izlerin belirlenmesine ve saldırı azaltma planı hazırlanmasına kadar tüm olay araştırma ve müdahale döngüsünü kapsıyor. Bu hizmet kapsamında Kaspersky, siber suçlarla ilgili dijital kanıtların analizini kapsayan Dijital Adli Tıp ve belirli kötü amaçlı yazılım dosyalarının davranışı ve işlevselliği hakkında kapsamlı bilgiler içeren kötü amaçlı yazılım analizi de sunuyor.

Kaspersky Kurumsal İş Uzmanlığı Merkezi Başkan Yardımcısı Veniamin Levtsov“Quadrant Knowledge Solutions tarafından Yönetilen Tespit ve Müdahale ile Olay Müdahale hizmetlerimizin takdir edilmesini takdirle karşılıyoruz. Ürün ve hizmetlerimizin mevcut tehditleri avlama, tespit etme ve yanıt verme konusunda mükemmel yeteneklere sahip olduğunu bağımsız olarak doğrulamak, böylece işletmelerin tüm varlıklarını siber suçlulardan korumalarına yardımcı olmak için bu gibi kapsamlı değerlendirmelere katılıyoruz” dedi.

Quadrant Knowledge Solutions Analisti Aneesh Mondepu da şunları ekledi: “Kaspersky Yönetilen Tespit ve Müdahale (MDR) çözümü, müşterilerinin farklı gereksinimlerini karşılamak için özelleştirilmiş bir çözüm. Yönetilen tehdit tespiti, yerleşik genişletilmiş tespit ve müdahale, yönlendirilen ve yönetilen olay müdahalesi, dijital adli tıp ve kötü amaçlı yazılım analizi gibi çeşitli özellikler sunuyor. Kaspersky, farklı sektör dikeylerindeki çeşitli müşteri ihtiyaçlarını karşılayan, kolayca ölçeklenebilir, esnek ve tam olarak yönetilebilir bir hizmet sunuyor. Bu faktörler sayesinde Kaspersky, Spark Matrix’te güçlü dereceler aldı.” 

Quadrant Knowledges Solutions Hakkında

Quadrant Knowledge Solutions, Stratejik İş ve Büyüme danışmanlık hizmetleri ile müşterilerin iş dönüşümü hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmaya odaklanmış küresel bir danışmanlık şirketidir. Quadrant Knowledge Solutions’ın vizyonu, stratejik bilgi ortağı olarak müşterilerin işlerinin ayrılmaz bir parçası olmaktır. Araştırma ve danışmanlık çıktıları, müşterileriin sürekli değişen iş ortamlarında hayatta kalmak ve gelişmek için büyüme stratejileri formüle etmelerine yardımcı olacak kapsamlı bilgiler ve stratejik içgörüler sağlamak üzere tasarlanmıştır.

Kaspersky hakkında

Kaspersky, 1997 yılında kurulmuş küresel bir siber güvenlik ve dijital gizlilik şirketidir. Kaspersky’nin derin tehdit istihbaratı ve güvenlik uzmanlığı, dünya genelinde işletmeleri, kritik altyapıları, hükümetleri ve tüketicileri korumak için sürekli olarak yenilikçi çözümlere ve hizmetlere dönüşmektedir. Şirketin kapsamlı güvenlik portföyü, gelişmiş ve gelişen dijital tehditlerle mücadele etmek için önde gelen uç nokta koruması, özel güvenlik ürünleri ve hizmetleri ile Siber Bağışıklık çözümlerini içeriyor. 400 milyondan fazla kullanıcı Kaspersky teknolojileri tarafından korunmaktadır ve şirket 220.000’den fazla kurumsal müşterinin kendileri için en önemli olanı korumalarına yardımcı oluyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir