İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

German Design Awards’tan Designist’e İki Ödül Birden!

German Design Awards’tan Designist’e İki Ödül Birden!

Designist, Flamingo Lara Restaurant ve Marriot Executive Apartments Fulya projeleriyle Almanya merkezli prestijli tasarım yarışması German Design Awards 2024’de iki farklı ödüle layık görüldü. 

Aslı Arıkan Dayıoğlu liderliğinde ulusal ve uluslararası ölçekte başarılı mimari ve iç mimari projelere imza atan DesignistGerman Design Awards 2024’te önemli bir başarıya imza attı. Flamingo Lara Restaurant ve Marriot Executive Apartments Fulya ile “Interior Architecture” kategorilerinde yarışan Designist, her iki projesiyle birden “Winner” ödülüne layık görüldü.

2012 yılından bu yana Alman Tasarım Konseyi tarafından tasarımın farklı alanlarındaki başarıları onurlandırmak için düzenlenen German Design Awards’ın uluslararası jüri heyeti, dünyanın farklı ülkelerinden yapılan başvuruları “Ürün Tasarımı”, “İletişim Tasarımı”, “Mimari” ve “İç Mimari” tasarım ana kategorilerinde değerlendiriyor.

German Design Awards ödülleri 2024 Ocak ayı sonlarında Ambiente Frankfurt Fuarı’nda gerçekleştirilecek bir törenle sahiplerini bulacak.

Designist’in German Design Awards 2024’de “Interior Architecture” kategorisinde “Winner” ödülünün sahibi olan, Antalya’daki Flamingo Lara Restaurant projesi mekana da adını veren flamingolardan esinlenilerek kurgulanmış. Renk tonlarını ve çarpıcı tasarımını bu zarif kuşların doğasından alan restoranın dış cephesindeki tropik bitkiler arasına yerleştirilen flamingo heykeli, mekana dair merak uyandırıyor. Katmanlı ve tekstürlü boyalı plakalardan oluşan giriş saçaklarının karolaj deliklerinden süzülen yansımaları ve dev ceviz kaplama giriş kapısı, restoranın dışarıdan algısında önemli bir rol oynuyor.

Designist’in “Winner” ödüllü diğer projesi Marriot Executive Apartments Fulya ise Nişantaşı’nda yer alan ve 76 daireden oluşan 12 katlı bir konut yapısı. Doğanın renkleriyle harmanlanan Marriott Executive Apartments Fulya, misafirlerine huzurlu ve eşsiz bir deneyim yaşatmak için sade, modern ve şık mobilyalarla donatılmış. Ayrıca uygulanan özel aydınlatma armatürleri ile dairelerde sıcak bir ambiyans elde edilmiş.

Flamingo Lara Restaurant 

İç Mimari Proje ve Cephe Tasarımı Designist

Proje Ekibi Aslı Arıkan Dayıoğlu, Gizem Acun, Ecem Öksüz, Reyhan Uras

İşveren Hayat Construction

Tamamlanma Tarihi 2023

Fotoğraflar Tamer Harvetioğlu

Marriot Executive Apartments Fulya

İç Mimari Proje Designist

Proje Ekibi  Aslı Arıkan Dayıoğlu, Gizem Acun, Ezgi Yiğit

İşveren Day Group

Tamamlanma Tarihi 2023

Fotoğraflar Hakan Akdemir

Designist Hakkında:

Aslı Arıkan Dayıoğlu 1995-2000 yılları arasında dünyanın en iyi tasarım okullarının başında gelen, Rhode Island School of Design Üniversitesi’nde, İç Mimarlık Bölümü’nü birincilikle tamamladıktan sonra, Türkiye’ye 2000 yılında geri döndü. 2007 yılında Designist adı altında proje ve tasarım firmasını kurdu. Sıra dışı fikirler ve detayların peşinden koşan, mekanın ruhunu zenginleştirerek ona anlam katmayı amaçlayan Designist’in tasarıma yaklaşımı, renkleri harmanlayarak, geçmişin nüanslarını taşıyan çağdaş, maskülen ve aynı zamanda feminen ikonik yeni bir mekan algısı yaratmak üzerinedir. Aslı Arıkan Dayıoğlu, Designist çatısı altında profesyonel ekibi ile birlikte yurt içi ve yurt dışında birçok otel, restoran, ofis ve konut iç mimari projelerine başarılı imzalar atmaya devam etmektedir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir