İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

FOUR SEASONS HOTELS

FOUR SEASONS HOTELS ISTANBUL TRAVEL & LEISURE OKUYUCULARININ OYLARIYLA ‘EN İYİ 500’ LİSTESİNDE YER ALDI

Başarılarını her geçen gün yeni ödüllerle destekleyen Four Seasons Hotel Sultanahmet ve Four Seasons Hotel Bosphorus, dünyanın en saygın seyahat yayınlarından olan Travel+ Leisure dergisinin okuyucularının oylarıyla belirlenen T+L 500 listesinde yerlerini aldı.

 Her yıl, 36 milyondan fazla okuyucu kitlesiyle ABD’nin en büyük seyahat yayını ve gezginlerin seyahatlerini tasarlarken başvurdukları öncelikli kaynaklardan olan Travel + Leisure’ın okuyucuları, Dünyanın En İyileri Ödülleri anketinde verdikleri oylarla en sevdikleri otelleri ve destinasyonları belirledi. Geçtiğimiz yılın ‘Dünyanın En İyileri Ödülleri’ sonuçlarından Travel & Leisure tarafından derlenen T+L 500 listesi, okuyucuların kalite, lüks, olağanüstü hizmet ve etkileyici deneyimler için tekrar tekrar başvurduğu otel ve tatil köylerini bir araya getiriyor. Alfabeye ve coğrafi bölgeye göre sıralanan liste, tavsiye ve öneriler için T+L’ye başvuran sayısız gezgin için paha biçilmez bir kaynak olma özelliği taşıyor.

 Four Seasons Hotels Istanbul Genel Müdürü Reto Moser 19 Nisan’da açıklanan T+L 500’de Four Sesons İstanbul otellerinin yer almasıyla ilgili olarak şunları söyledi: Four Seasons Hotel Sultanahmet ve Four Seasons Hotel Bosphorus olarak T+L 500 listesinde yer almaktan büyük heyecan duyuyoruz. Bu değerli yayın geçtiğimiz yıl ‘Dünyanın En İyileri’ seçkilerinde otellerimizi dünyanın ve Avrupa’nın en iyileri arasında değerlendirmişti. Konaklama deneyiminin bir seyahatte ne kadar önemli olduğunun bilinciyle Four Seasons özeniyle verdiğimiz hizmetin, seyahati seven, gusto sahibi okuyucuların oylarıyla takdir edilmesi bizi mutlu ediyor. Boğazın yanı başındaki ve tarihi yarımadanın kalbindeki eşsiz lokasyonları ile her iki otelimizde kendileri için mutlu anılar yaratmaya devam edeceğiz.” 

 Four Seasons Hotel Sultanahmet hakkında

İstanbul’un tarihi yarımadasında, Sultanahmet bölgesinde yer alan ikonik otel, adeta sıcak ve samimi bir vaha olma özelliği taşımaktadır. Asırlık mirasa sahip neoklasik yapı 1918-1919 yıllarında İstanbul’un ilk çağdaş hapishanesi olarak inşa edilmiş olup, geçirdiği kapsamlı restorasyonların ardından bugün Four Seasons Hotel Sultanahmet oteline ev sahipliği yapmaktadır. Bu özel bina, Sultanahmet Camii ve Ayasofya gibi ikonik simgesel yapılara yakınlığı ile özel bir bölgede yer almaktadır. Four Seasons ekibinin özenli hizmeti ile tarihin, çağdaş ve modernle olan uyumunu yansıtan atmosferinde misafirlerini ağırlamaktadır. Otelin Michelin tavsiye listesinde yer alan restoranı AVLU özel olarak seçilen yerel ve sürdürülebilir ürünlerle Anadolu mutfağını, modern yorumlarla buluşturmaktadır.

 Four Seasons Hotel Bosphorus hakkında

Avrupa’yı Asya’ya bağlayan İstanbul Boğazı’nın adeta bir tabloyu andıran sahil şeridinde konumlanan, özenle restore edilmiş, 19. yüzyıldan kalma bir Osmanlı sarayı olan otel; İstanbul’un antik mimarisini, sıcak Türk misafirperverliğini ve çağdaş konaklama imkânlarını bir araya getiriyor. Geleneksel hamamları, benzersiz terasındaki açık havuzu ve şehrin eşsiz sahil siluetinden yükselen minare ve kuleleri ile büyüleyici bir İstanbul’u gözler önüne seren manzarasıyla gastronomik lezzetleri buluşturmaktadır. Otelin Michelin tavsiye listesinde yer alan ödüllü restoranı AQUA Türk Akdeniz deniz ürünlerini yaratıcılıkla sunmaktadır.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir