İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sofitel Istanbul Taksim Bozkurt Atabek görevine başladı

Sofitel markasının Türkiye’deki ilk oteli olan Sofitel Istanbul Taksim’de Eylül ayı itibarı ile yeni Genel Müdür Bozkurt Atabek görevine başladı.

Sofitel Istanbul Taksim Hotel’in Genel Müdürlüğü görevine otelcilik sektörünün deneyimli yöneticilerinden Bozkurt Atabek getirildi. Uzun yıllardır farklı otellerde Genel Müdürlük görevini başarı ile sürdürmüş olan Atabek, son olarak Accor otellerinden biri olan M-Gallery the Artisian Istanbul otelinde Genel Müdür olarak görev almıştı. Accor otel grubunun lüks kategori markalarından biri olan Sofitel markasının Türkiye’deki tek oteli olan Sofitel Istanbul Taksim’e Genel Müdür görevi ile atanan Bozkurt Atabek Dokuz Eylül Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünden mezundur. Kariyerine 1988 yılında Phaselis Princess Kemer’de barmen olarak başlayan Atabek1992 yılında The Marmara Istanbul’da çalışmaya başlamış, ön büro, rezervasyon ve satış departmanlarında görev almıştır.

1999 yılında Amerika’ya giden Bozkurt Atabek, Savannah Marriott Riverfront Hotel’de Ön Büro Müdür Yardımcısı olmuştur. Ardından Richmond Marriott West’de Ön Büro Müdürü, Evansville Airport Marriott’da Odalar Bölümü Müdürü ve Melville Marriott Long Island’da Operasyon Direktörü olarak çalışmıştır.

 

 

2004 yılında Islandia Marriott Long Island’da Genel Müdürlük görevini üstlenen Bozkurt Atabek, 2006’da “Marriott Yılın Genel Müdürü” ödülünü kazanmıştır. Saddle Brook Marriott, Hilton Crystal City ve Avalon Fort Greene’de de Genel Müdürlük yapan Atabek, Amerika’da bulunduğu süre içerisinde gelirler yönetimi ve misafir memnuniyetinin arttırılması konularında önemli başarılar elde etmiştir. 2014 yılında İstanbul’a geri dönüş yapan Bozkurt Atabek,  Martı Istanbul Hotel’de Genel Müdürlük görevi yapmıştır.

25 yılı aşkın otelcilik tecrübesini ve birikimini Eylül ayı itibarıyla Sofitel Istanbul Taksim’de hayata geçiren yeni Genel Müdür Bozkurt Atabek, İngilizce ve İspanyolca biliyor. Turizm sektöründe faal kişiliği ile tanınan Atabek, SKAL International Istanbul ve TUROB Denetleme Komitesi üyesidir. Bozkurt Atabek, evli ve bir kız çocuğu babasıdır.

SOFITEL HAKKINDA

Sofitel Hotels & Resorts dünya çapında modern Fransız stilinin, kültürünün ve yaşam sanatının elçisidir. 1964 yılında kurulan Sofitel, dünyanın en çok rağbet gören destinasyonlarında 120’ye yakın şık ve göz alıcı oteli ile hizmet veren Fransız menşeli ilk uluslararası lüks otel markasıdır. Sofitel; zarif ve abartısız modernizmi yaşatırken, Fransız dokunuşunu bulunduğu yerel kültürlerin öğeleri ile harmanlar. Markanın prestijli lüksü simgeleyen üst segment grubundaki Sofitel Legend markası zamansız şıklığı şehirlerle özdeşleşmiş tarihi ve sembolik binalarında hizmete sunmaktadır. İkonik otelleri olarak tanımlanabilecek otelleri arasında Sofitel Paris Le Scribe Opera, Sofitel London St James, Sofitel Dubai The Obelisk, Sofitel Legend Old Cataract Aswan, Sofitel Mexico City Reforma, Sofitel Legend Santa Clara Cartagena, Sofitel Legend Metropole Hanoi and Sofitel Ambassador Seoul otelleri bulunmaktadır. Sofitel markası; konaklama alanında dünyanın lider markalarından biri olan ve 110 ülkede 5400’den fazla otel ile hizmet veren Accor’un lüks kategori markası olarak Accor Sadakat Programı, ALL -Accor Live Limitless, ile misafirlerine konaklama deneyimlerinde ödül ve puanlar kazandrımaktadır.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir