İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ontex’ten Üst Düzey Atama

Ontex’ten Üst Düzey Atama

Pelin Gülbay Özdemir, Ontex’in “Türkiye ve İhracat Pazarları Pazarlama Direktörü” olarak göreve başladı

Pelin Gülbay Özdemir, 2005 yılında Sabancı Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde lisans eğitimini onur bursuyla tamamladı ve Koç Üniversitesi’nde Pazarlama ve İş Yönetimi yüksek lisans programına katıldı. Yaklaşık 20 yıllık iş deneyimine sahip Özdemir, B2B ve B2C olarak farklı stratejik pazarlama rollerini ve 3M’de Değişim Liderliği rolünü de üstlendi. Kariyeri boyunca yolu Unilever, Kimberly-Clark, 3M şirketleriyle kesişen Özdemir, Ontex ailesine katılmadan önce Pınar Su ve İçecek Grubu Pazarlama Direktörlüğü görevinde pazarlama ve ticari pazarlama ekiplerine liderlik ettiği dönemde ürün geliştirme süreçlerinde R&D ve Kalite ekipleriyle yakın çalışmalar sürdürdü.

Özdemir, Ontex’te “Türkiye ve İhracat Pazarları Pazarlama Direktörü” olarak başladığı yeni görevi boyunca Ontex’in pazarlama ve R&D inisiyatiflerinin planlanması, geliştirilmesi ve yürütülmesini sağlayacak ve ihracat pazarlarında stratejik marka yönetimi faaliyetlerinden sorumlu olacak.

Ontex Hakkında:

1979 yılında Belçika’da kurulan Ontex; Avrupa, Kuzey Afrika ve Asya Pasifik’te toplam 17 üretim tesisi, 6 Ar-Ge merkezi ile 110’dan fazla ülkede 6 bin 700 çalışanı ile dünyanın önde gelen hijyenik ürün üreticisidir. Bebek ve yetişkinlere yönelik hijyenik ürün üreten Ontex, Türkiye’de 700 çalışanıyla faaliyet gösteriyor. Ontex Türkiye; Afrika, Kafkaslar, Orta Asya ve Orta Doğu bölgelerinin yönetiminden sorumlu olarak başlıca markaları Canped ve Canbebe ile tüketici beklentilerini en üst düzeyde karşılamayı hedefliyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir