İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İSTANBUL CEVAHİR’E LEED GOLD SERTİFİKASI

İSTANBUL CEVAHİR’E LEED GOLD SERTİFİKASI

Yüzlerce markaya ve sınırsız eğlenceye ev sahipliği yapan İstanbul Cevahir; sektörün dönüşümünde sürdürülebilirliğin liderliğini yansıtan, doğa dostu birçok çalışmaya imza atmaya devam ediyor.

 İstanbul Cevahir Alışveriş ve Eğlence Merkezi, Amerika Yeşil Binalar Konseyi’nin v4.1 ‘Operasyon ve Bakım: Mevcut Binalar’ derecelendirme sistemi kapsamında LEED Gold Sertifikasını almaya hak kazandı.

‘Enerji ve Çevresel Tasarımda Liderlik’ sertifikası olarak adlandırılan LEED, dünyanın en yaygın kullanılan yeşil bina derecelendirme sistemi olmakla birlikte, bir binanın çevresel etkilerini azaltma ve sürdürülebilirlik standartlarına uymasını teşvik etme amacı taşımaktadır.

LEED sertifikasını almak için enerji, su, malzeme, kaynaklar, iç mekan çevre kalitesi, konum ve ulaşım gibi birçok kategoride kapsamlı değerlendirmelerden geçen İstanbul Cevahir Alışveriş ve Eğlence Merkezi, sektörün dönüşümünde sürdürülebilirliğin liderliğini yansıtan bir örnek olarak onaylandı.

İstanbul Cevahir AVM Hakkında: İstanbul Cevahir Alışveriş ve Eğlence Merkezi, Avrupa’nın ve dünyanın en büyük ve önde gelen alışveriş ve eğlence merkezlerinden biri olarak 15 Ekim 2005 tarihinde ziyaretçilerine kapılarını açtı. İstanbul Cevahir Alışveriş Merkezi, Türkiye’nin metropolü İstanbul’un stratejik bir noktasında bulunuyor. 300’e yakın güçlü marka karmasının yanı sıra organize perakendeciliğinin güçlü ulusal ve uluslararası markalarının en önemli faaliyet alanlarından biri olarak, yerli ve yabancı ziyaretçilerine yılın 365 günü, 230 mağaza ile hizmet vermeye devam ediyor.